If you are looking for amotorcycle that is light and compact, your bike is the HONDA FORZA 350.
SPECIFICATIONS
| Volume: | 330 cu. cm |
| Power: | 21,5 kW (29 hp) |
| Transmission : | Chain |
| Tank: | 11,79 liters |
| Weight: | 186 kg |
| Seat height: | 780 mm |
Stability and handling are fundamental aspects of driving pleasure.
EQUIPMENT
| ABS |
| On-board computer |
24-hour roadside assistance insurance throughout Europe. We store your luggage or motorcycle on our premises while you are traveling.
ADDITIONAL INFORMATION
| Minimum age: | 24 years |
| License: | A or A2 |
| Documentation: | ID card or passport |
| Pledge: | 500 € (deposit) |
| Mileage: | 250 km / day |
| Additional km: | €0.40 |
